Ενημέρωση γονέων από καθηγητές

Οι καθηγητές ενημερώνουν τους γονείς για την επίδοση των μαθητών τις παρακάτω ημέρες και ώρες

Τρίτη

Μπραντίτσα Πελαγία ΠΕ02

Ενημέρωση 2 προς γονείς

Αγαπητοί γονείς,

Οι καθηγητές, από την 1η Νοεμβρίου που θα υπάρχει το τελικό πρόγραμμα, θα δέχονται τους γονείς και κηδεμόνες σε ακρόαση και θα ενημερώνουν για την φοίτηση και την επίδοση των μαθητών τις ημέρες Τρίτη και Τετάρτη σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα σας αποσταλεί.

Παρακαλούμε να ζητήσετε από τους μαθητές το πρόγραμμα επικοινωνίας γονέων και καθηγητών.

Ενημέρωση 1 προς γονείς

Αγαπητοί γονείς,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για το διδακτικό έτος 2019-2020, οι απουσίες που δικαιούνται να κάνουν οι μαθητές είναι συνολικά μέχρι 114. Δεν χωρίζονται οι απουσίες σε δικαιολογημένες και αδικαιολόγητες και γι᾽ αυτό εκτός από ιδιαίτερες περιπτώσεις (όπως π.χ. χρόνιων παθήσεων), δεν χρειάζονται δικαιολογητικό γιατρού.

Μαρία Τσιροπούλου

Ενημέρωση για συνάντηση καθηγητών και γονέων

Αγαπητοί γονείς,

μετά από περίπου ένα μήνα λειτουργίας του σχολείου μας και μετά τη διαμόρφωση του τελικού σχολικού μας προγράμματος, σας καλούμε να έρθετε στο σχολείο την Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 18.00, για να συζητήσουμε θέματα σχετικά με τη φοίτηση, την επίδοση, την εξέταση των μαθημάτων και τη συμπεριφορά των μαθητών. Με χαρά θα απαντήσουμε στις τυχόν ερωτήσεις σας.

Οργάνωση και λειτουργία Ενισχυτικής διδασκαλίας σχολικού έτους 2019-2020

Ενισχυτική Διδασκαλία 2019-2020

Παρακάτω θα βρείτε την αίτηση για την Ενισχυτική Διδασκαλία του σχολικού έτους 2019-20. Καλούμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών που επιθυμούν να συμμετέχουν σ' αυτήν να την συμπληρώσουν και να την επιστρέψουν στο σχολείο μέχρι την Τετάρτη 16/10/2019. Σχετικές αιτήσεις έχουν διανεμηθεί και στους μαθητές του σχολείου μας.

Για να κατεβάσετε την αίτηση πατήστε εδώ

Ενημέρωση γονέων για το σχολ. έτος 2018-19

Η ενημέρωση των γονέων από τους καθηγητές θα πραγματοποιείται την πρώτη Τετάρτη κάθε μήνα από τους καθηγητές

Ενημέρωση γονέων

Την Τρίτη 2 Οκτωβρίου 2018 θα μπορούν να ενημερωθούν  οι γονείς για τα παιδιά τους από τους διδάσκοντες καθηγητές από 9:00-13:30

Επίσης θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση από τους καθηγητές και στις 10-10-18 ημέρα Τετάρτη από 9:30-13:30

Από τη Διεύθυνση

Πρόγραμμα ενημέρωσης γονέων και κηδεμόνων.

ΠΕΜΠΤΗ 7 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017ι Διδάσκοντες Εκπαιδευτικοί του Γυμνασίου Αγίου Στεφάνου, θα δεχθούν σε ακρόαση τους γονείς και κηδεμόνες και θα τους ενημερώσουν για την πρόοδο των μαθητών, κατά τις ώρες 12.00 – 14.00.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Αγ. Στεφάνου ενημερώνει τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητριών και μαθητών του σχολείου μας, ότι θα μπορούν να επικοινωνούν με τους καθηγητές, καθημερινά κατά τα διαλείμματα των μαθημάτων μόνο αν είναι ανάγκη.

Οι καθηγητές θα δέχονται τους γονείς την 1η Πέμπτη κάθε μήνα σύμφωνα με τον πίνακα που ακολουθεί :

1η ώρα (08.15- 09.00) κος.Μπενέκος, κα.Σέμπρου

2η ώρα (09.00-09.45) κα.Σταυροπούλου, κα.Λουκά

3η ώρα (09.55-10.40) κα.Βελέντζα, κα.Χρυσοφάκη, κα.Λεοντάρη, κος.Κόλλιας , κα.Γιαννέλου, κος.Βιδάλης, κα.Ρουμελιώτου

4η ώρα (10.50-11.35) κος.Αγγελόπουλος , κος.Ακογιούνογλου, κος.Δάρμος, κα.Κριεμάδη, κος.Φιλιππέτης, κα.Πανουσοπούλου

5η ώρα (11.45-12.30) κα.Τσιροπούλου, κος.Αντωνίου, κα.Κουβέλη, κος.Μυταλούλης

6η ώρα (12.35-13.20) κα.Δαδιώτου

ΠΡΟΣΟΧΗ: Αγαπητοί γονείς το πρόγραμμα ενημέρωσης γονέων ενδέχεται να αλλάξει λόγω προσέλευσης νέων καθηγητών. Ημέρα ενημέρωσης όμως θα παραμείνει η πρώτη Πέμπτη κάθε μήνα.