Εκπαιδευτικές Δραστηριότητες-Διαγωνισμοί

2017-05-22
Διάκριση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής "Αριστοτέλης"

Θερμά συγχαριτήρια στη μαθήτρια της Β' Τάξης του Σχολείου μας Σκορδομπέkη Σοφία, που έλαβε το Τρίτο Βραβείο Αριστείας και στη μαθήτρια της ίδιας Τάξης Νικολαΐδου Κων/να που έλαβε Εύφημο Μνεία στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής "Αριστοτέλης".

2017-03-13
Πρόκριση και Τελικός του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής

Στις 11/03/2017 το Γυμνάσιο Αγ. Στεφάνου συμμετείχε στον προκριματικό γύρο του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής για την Περιφέρεια Αττικής . Βαθμολογήθηκε με 600 πόντους (με άριστα τους 700) και προκρίθηκε στον τελικό του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής. Η ομάδα του Γυμνασίου μας απαρτίζεται από τους: Θεοδοσόπουλο Σπύρο-Άγγελο, Μπέικο Χακί και Χάιτα Αχιλλέα-Μάριο.

Θερμά συγχαριτήρια στα παιδιά μας!

Για να δείτε το βίντεο της πρόκρισης, πατήστε εδώ

Στις 18/03/2017 η ομάδα συμμετείχε στον Τελικό του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής στο ΟΑΚΑ. Απέσπασε 700 πόντους (μέ άριστα τους 700) με χρόνο 1':24"

Για να δείτε το βίντεο του τελικού, πατήστε εδώ

Για να δείτε την κατάταξη των σχολείων στον τελικό, πατήστε εδώ

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

Διάκριση στον 76ο Διαγωνισμό Μαθηματικών "Ο Θαλής" σχ. έτους 2015-2016

Διάκριση στον 76ο Διαγωνισμό Μαθηματικών "Ο Θαλής" των μαθητών μας:

1. Τζανέτος Γιάννης - Γ' Γυμνασίου
2. Γεσθημανή Βυζιώτη - Β' Γυμνασίου
3. Συρίγος Νικόλαος - Β' Γυμνασίου

Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά μας!