Ενημέρωση γονέων από καθηγητές

Οι καθηγητές ενημερώνουν τους γονείς για την επίδοση των μαθητών τις παρακάτω ημέρες και ώρες

Τρίτη

6η ώρα

Μπραντίτσα Πελαγία ΠΕ02

Αγαπητοί γονείς,

Οι καθηγητές, από την 1η Νοεμβρίου που θα υπάρχει το τελικό πρόγραμμα, θα δέχονται τους γονείς και κηδεμόνες σε ακρόαση και θα ενημερώνουν για την φοίτηση και την επίδοση των μαθητών τις ημέρες Τρίτη και Τετάρτη σύμφωνα με το πρόγραμμα που θα σας αποσταλεί.

Παρακαλούμε να ζητήσετε από τους μαθητές το πρόγραμμα επικοινωνίας γονέων και καθηγητών.

Αγαπητοί γονείς,

μετά από περίπου ένα μήνα λειτουργίας του σχολείου μας και μετά τη διαμόρφωση του τελικού σχολικού μας προγράμματος, σας καλούμε να έρθετε στο σχολείο την Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 18.00, για να συζητήσουμε θέματα σχετικά με τη φοίτηση, την επίδοση, την εξέταση των μαθημάτων και τη συμπεριφορά των μαθητών. Με χαρά θα απαντήσουμε στις τυχόν ερωτήσεις σας.

Αγαπητοί γονείς,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για το διδακτικό έτος 2019-2020, οι απουσίες που δικαιούνται να κάνουν οι μαθητές είναι συνολικά μέχρι 114. Δεν χωρίζονται οι απουσίες σε δικαιολογημένες και αδικαιολόγητες και γι᾽ αυτό εκτός από ιδιαίτερες περιπτώσεις (όπως π.χ. χρόνιων παθήσεων), δεν χρειάζονται δικαιολογητικό γιατρού.

Ενισχυτική Διδασκαλία 2019-2020

Παρακάτω θα βρείτε την αίτηση για την Ενισχυτική Διδασκαλία του σχολικού έτους 2019-20. Καλούμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών που επιθυμούν να συμμετέχουν σ' αυτήν να την συμπληρώσουν και να την επιστρέψουν στο σχολείο μέχρι την Τετάρτη 16/10/2019. Σχετικές αιτήσεις έχουν διανεμηθεί και στους μαθητές του σχολείου μας.

Για να κατεβάσετε την αίτηση πατήστε εδώ