'Ωρες ενημέρωσης γονέων

Αγαπητοί γονείς,

Σας επισυνάπτουμε τις ώρες ενημέρωσης σχετικά με την πρόοδο των μαθητών από τους καθηγητές για την τρέχουσα εβδομάδα. Πατήστε στο παρακάτω εικονίδιο να ανοίξει το  σχετικό αρχείο.

ενημέρωση-γονέων-2-211x151

Χορήγηση προσωποποιημένων καρτών του ΟΑΣΑ σε μαθητές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Σας ενημερώνουμε ότι μετά την υπογραφή της σύμβασης του «Ο.Α.Σ.Α Α.Ε.» με την Περιφέρεια, μπορούν οι μαθητές/τριες που δικαιούνται, να πάρουν τις προσωποποιημένες κάρτες ελεύθερης μετακίνησης του Ο.Α.Σ.Α. για τη δωρεάν μετάβασή τους από τη κατοικία τους στο σχολείο και αντίστροφα κατά τις ημέρες και ώρες λειτουργίας των σχολείων.

Παρακαλούμε μελετήστε τα σχετικά έντυπα που υπάρχουν στους παραπάνω συνδέσμους και εφόσον δικαιούστε κάρτα ελευθέρας μετακίνησης επικοινωνήστε με το σχολείο.

Διαβιβαστικό

Φ.Ε.Κ.

Σύμβαση Περιφέρειας.

Επικοινωνία με την ψυχολόγο του σχολείου

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας θα λειτουργήσει ο θεσμός της Ε.Δ.Υ. (Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης) που απαρτίζεται από ψυχολόγο και κοινωνική λειτουργό. Στόχος της Ε.Δ.Υ. είναι η ψυχοκοινωνική υποστήριξη μαθητών και γονέων σε ατομικό και ομαδικό επίπεδο. Η Επιτροπή θα παρεβρίσκεται στο σχολείο κάθε Παρασκευή.

Οι γονείς που επιθυμούν είτε οι ίδιοι είτε τα παιδιά τους, ατομικές συναντήσεις με την ψυχολόγο ή την κοινωνική λειτουργό θα πρέπει να συμπληρώσουν τα συννημένα έγγραφα. Τα έγγραφα μπορούν να τα αποστείλλουν υπογεγγραμμένα στο σχολείο μέσω ηλεκτρονικού μηνύματος (email) ή ίδιοι οι μαθητές να τα  προσκομίσουν στο γραφείο της Διεύθυνσης του σχολείου.

Αίτημα επικοινωνίας

Υπεύθυνη δήλωση

Ενισχυτική διδασκαλία στα γυμνάσια για το έτος 2022-2023

Με τον όρο «Ενισχυτική Διδασκαλία» (E.Δ.) Γυμνασίου νοείται η παρακολούθηση από τον/τη μαθητή/τρια του Γυμνασίου δωρεάν υποστηρικτικού προγράμματος διδασκαλίας στα μαθήματα:

Για την πρώτη τάξη Γυμνασίου:

μία (1) ώρα Φυσική και

Σύνολο έντεκα (11) ώρες.

Για την δεύτερη τάξη Γυμνασίου:

μία (1) ώρα Φυσική,

μία (1) ώρα Χημεία και

Σύνολο δώδεκα (12) ώρες.

Για την τρίτη τάξη Γυμνασίου:

μία (1) ώρα Φυσική,

μία (1) ώρα Χημεία και

Σύνολο δώδεκα (12) ώρες.

Δείτε αναλυτικά τις διαδικασίες στο σχετικό ΦΕΚ

Δείτε ακόμη:

Στο πλαίσιο της προετοιμασίας για την έναρξη του προγράμματος και με βάση τις διατάξεις της ανωτέρω Υ.Α. παρακαλούμε όσους γονείς ενδιαφέρονται να συμπληρώσουν την Αίτηση / Υπεύθυνη Δήλωση και να την αποστείλουν στο σχολείο το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα 26/09/2022, ώστε αφού γίνει καταγραφή, να γίνει και η σχετική εισήγηση από τον Σύλλογο των Διδασκόντων του Σχολείου προς τη Δευτεροβάθμια Διεύθυνση για την δημιουργία τμημάτων Ενισχυτικής στο σχολείο μας.

ΩΡΑΡΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΩΡΑΡΙΟ