Πρόγραμμα Εξετάσεων

ΩΡΑΡΙΟ WEBEX

Ευχαριστίες στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες του Συλλόγου του Γυμνασίου Αγίου Στεφάνου,

Οι συνάδελφοι καθηγητές και εγώ θέλουμε να σας εκφράσουμε τις ευχαριστίες μας για τη θερμή και συνεπή υποστήριξή σας στο έργο μας.Για μας είναι πολύ  σημαντικό να γνωρίζουμε οτι σε όλες μας τις προσπάθειες για  καλύτερη ποιότητα στην εκπαιδευτική διαδικασία είσαστε πάντα αρωγοί και μας ενώνει ο κοινός σκοπός για τα παιδιά μας.Οι κοινές μας προσπάθειες όπου πρυτανεύουν η αγάπη και η  φροντίδα για τις μαθήτριες και τους μαθητές μας  δίνουν καρπούς και δημιουργούν ένα πλαίσιο όπου τα παιδιά μπορούν να αναπτύξουν τη δημιουργικότητά τους και να ξεδιπλώσουν τα ταλέντα τους.
Ετσι θα πορευτούμε και στο μέλλον, πάρα τις όποιες δυσκολίες.Το έμπρακτο ενδιαφέρον σας στηρίζει αποτελεσματικά το έργο μας και σας ευχαριστούμε πολύ γι αυτό.

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Η Διευθύντρια

Μαρία Τσιροπούλου

05-01-22 Διάθεση self-test για μαθητές και εμβολιασμένους εκπαιδευτικούς από τα φαρμακεία

Το Γραφείο Τύπου του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει:

Οι μαθητές όλων των βαθμίδων, εμβολιασμένοι και μη, καθώς και οι εμβολιασμένοι εκπαιδευτικοί, θα προμηθεύονται από την Τετάρτη 5 Ιανουαρίου ως και το Σάββατο 8 Ιανουαρίου, πέντε (5) δωρεάν αυτοδιαγνωστικά (self) τεστ από τα φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των δυο πρώτων εβδομάδων επαναλειτουργίας των σχολείων, δηλαδή από 10 Ιανουαρίου έως και 21 Ιανουαρίου 2022.

Υπενθυμίζεται ότι:

* το self-test πραγματοποιείται έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση κάθε Τρίτη και Παρασκευή στο σχολείο, ενώ για την πρώτη εβδομάδα (10-15/1) το self- test θα πραγματοποιηθεί έως και 24 ώρες πριν την προσέλευση της Δευτέρας (10/1), της Τρίτης (11/1) και της Παρασκευής (14/1).

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε την ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του Υπ. Παιδείας εδώ

Θερμές ευχές!!!

ευχές 2021